Skuteczność osobista
StrefaRozwoju.pl przygotowuje poradnik noworoczny

StrefaRozwoju.pl przygotowuje poradnik noworoczny

Już w środę 23 grudnia oddamy w Wasze ręce poradnik o tym, jak przestać się zmagać z własnymi postanowieniami i zacząć spełniać marzenia idąc przez życie, jak przez pasjonującą grę. Dzisiaj możesz przeczytać wstęp do poradnika i zarejestrować się w StrefaRozwoju.pl, żeby za kilka dni pobrać go bezpłatnie w całości.


Dziesięć do dwudziestu pięciu procent – tylko tyle osób realizuje postanowienia noworoczne. Niektórzy nawet czterokrotnie bezskutecznie przymierzają się do osiągnięcia tego samego celu. Jak widać, mimo długiej tradycji, ze spełnianiem postanowień noworocznych bywa różnie. Trudno się zatem dziwić, że ponad połowa Polaków, pragnąc uniknąć kolejnego rozczarowania, w ogóle rezygnuje z podejmowania wyzwań na nadchodzące dwanaście miesięcy.


Czy mimo tych miażdżących statystyk, noworoczne wyznaczanie sobie celów może stać się przyjemnością, a nie kończyć się rezygnacją, bo nie wierzysz w powodzenie swoich działań? Czy zamiast żmudnym obowiązkiem, do którego podchodzisz z przymusem, mogłoby stać się ekscytującą przygodą, motywującą do działania i warunkującą Twoją determinację?


Odpowiedź na oba pytania brzmi „tak" – jeśli tylko dowiesz się, skąd czerpać wzory. Jest bowiem taki obszar, gdzie swoje cele realizujesz z ogromną przyjemnością, wykazując przy tym nieprawdopodobną wręcz odporność na porażki. Tym obszarem są gry.


„Gry to strata czasu", „granie odbiera wyobraźnię i uczy przemocy", „życie to nie gra" – gry, w szczególności komputerowe, nie mają dobrego wizerunku. W ostatnich latach jednak mnożą się badania wskazujące na ogromne korzyści płynące z regularnego grania. Obecnie gry z powodzeniem wykorzystywane są w profilaktyce demencji, leczeniu bólu oparzeniowego, zapobieganiu zespołowi stresu pourazowego, a nawet w terapii raka. Jak można wykorzystać ich transformacyjny i rozwojowy potencjał do realizacji swoich celów i marzeń? Z poradnika, który dla Ciebie przygotowaliśmy, dowiesz się krok po kroku, jak to zrobić:


Level 0: Obudź w sobie duszę gracza - w tym rozdziale poznasz podstawy gamefulness i kilka najważniejszych korzyści płynących z grania w realu.

Level 1: Postaw na epickie zwycięstwo - tu dowiesz się, jak formułować cele, żeby rozbudzić swój instynkt gracza.

Level 2: Zadbaj o morale - jak utrzymać wysoką energię i motywację? Ta część przedstawia dwie najważniejsze zasady budowania wewnętrznej siły potrzebnej do osiągania epickich zwycięstw.

Level 3: Staw czoła czarnym charakterom - gdzie jest bohater, tam i czarne charaktery niedaleko. Ta część jest o tym, jak sobie radzić z przeszkodami.

Level 4: Podejmuj bohaterskie działania - nawet najlepszy plan na niewiele się zda bez odpowiedniego działania. W tym levelu dowiesz się, jak zamierzenia przekuwać w czyn.

Level 5: Podtrzymuj ducha walki - Co każdy bohater musi wiedzieć, a boi się zapytać: dwie niezawodne strategie utrzymywania rozpędu.

Level 6: Mission accomplished - na zakończenie zdradzimy, dlaczego z gamefulness ostatecznie zawsze jesteś skazany na sukces.


Podejście i koncepcje przedstawione w poradniku oparte są na rewolucyjnej metodzie pionierki badań nad grami komputerowymi („Superbetter", czyli „Superlepiej") Jane Mcgonigal, która jest wynikiem pięcioletnich badań z udziałem ponad 400 tysięcy osób. I Ty już teraz możesz dołączyć do tej coraz liczniejszej społeczności osób, które każdego dnia stają się superlepsze. Nie potrzebujesz ani superszybkiego procesora, ani zaawansowanej technologii. Nie musisz być nawet zapalonym graczem. Wystarczy otwarty umysł i gotowość na to, by spróbować czegoś nowego.


Gotów do gry? Start!

Redaktor
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
Grupa zamknięta dla kobiet
Coaching ciała - seksualność w kobiecie
Beata Karpowicz
05 paź - 14 gru 2017
250 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback