Skuteczność osobista
„Po prostu przyjaźń” Hanny Rydlewskiej. Premiera 11 stycznia!

„Po prostu przyjaźń” Hanny Rydlewskiej. Premiera 11 stycznia!

Ile kroków dzieli przyjaźń od miłości? Kiedy przyjaźń ocala, a kiedy zaczyna truć?

Czy przyjacielowi wolno kłamać? Czy seks w przyjaźni musi się skończyć katastrofą?

Pierwsza książka non-fiction o przyjacielskich relacjach, które dziś stają się równie istotne jak miłość i rodzina. Znajdziecie w niej poruszające opowieści o niezwykłych, głębokich i dramatycznych przyjaźniach a także dziesięć rozmów ze znanymi psychologami, socjologami i terapeutami m.in. o tym, czy przyjaźń może być konkurentką miłości, jak przyjaźń nas leczy, do czego są nam potrzebni wirtualni przyjaciele, czy możliwa jest przyjaźń z -eks, jak przetrwać kryzys w przyjaźni.

Autorką książki jest Hanna Rydlewska, współautorka bestsellerowego poradnika „Slow sex. Uwolnij miłość".Lojalność w przyjaźni jest bezwarunkowa. Przyjaciela powinniśmy wspierać nawet wówczas, kiedy nas zawiedzie, gdy zachowa się niegodnie lub nieprzyzwoicie. Wspieranie to nie potakiwanie. Przyjaciel powinien pomóc odzyskać pion, naprowadzić na właściwą ścieżkę. Bez tak pojmowanej lojalności nie ma przyjaźni – może być znajomość, kumplowanie się, wspólnota interesów.

dr Ewa Woydyłło, psycholog, terapeutka uzależnień


Dla zawiązania przyjaźni niezbędne jest dostrzeganie podobieństw, umiejętność przyjmowania perspektywy drugiej osoby. Jednak w późniejszych etapach jej trwania nieuchronnie pojawią się różnice. Różnice mogą ożywiać i wzbogacać związek, tylko musimy potrafić o nich otwarcie rozmawiać. Inaczej nie uda się nam zbudować trwałych i dobrych relacji z drugą osobą.

Sylwester Bielas, psycholog i psychotherapeut


W przyjaźni mówimy o silnie rozbudowanej sferze intymnej bazującej na wspólnych upodobaniach, powiedzonkach, na braku wstydu. Gdy jednak w takiej relacji zaczyna się pojawiać silne uczucie tęsknoty, zazdrości, chęć stałego przebywania z drugą osobą, obsesyjne myślenie o niej – to po prostu już nie jest przyjaźń. To znak, że zaczął się stan zakochania.

dr. Konrad Maj


Dobra przyjaźń polega między innymi na tym, że nie blokuje indywidualnego rozwoju tworzących ją ludzi. Jest jakaś pula doznań, którymi nie chcą i nie muszą się ze sobą dzielić. Czasem w przyjaźni trzeba zrobić pauzę, kiedy na przykład w rodzinie jednego z przyjaciół dzieje się coś ważnego, kiedy któryś z nich decyduje się na ślub lub dziecko. Taka pauza to nic strasznego, mocna przyjaźń ją przetrwa.

dr. Magdalena Namysłowska


Wiadomo, że seks, który pojawi się w przyjacielskim związku, sprawi, że relacja ulegnie zredefiniowaniu. Ale to nie musi oznaczać trzęsienia ziemi, a już na pewno nie jest jednoznaczne z rychłym końcem przyjaźni. To, że byliśmy kochankami, nie wyklucza, że możemy być przyjaciółmi, i w drugą stronę.

Michał Pozdał

Tendencja do utrzymywania bliskich relacji z byłymi partnerami jest powszechna u osób o skłonnościach narcystycznych. Narcyz nie chce dać odejść temu, kto go kochał. Potrzebuje drugiego człowieka nie ze względu na to, kim jest, ale jaką funkcję pełni.

Michał Pozdał


Ludzie, którzy towarzyszyli sobie w strasznych przeżyciach, potem są jak otwarte rany. Przypominają sobie nawzajem o tym, co było. Dlatego czasem nie chcą mieć ze sobą kontaktu. Mimo że może ich łączyć bliskość zrodzona w nieszczęściu, chcą się oddalić.

dr Ewa Woydyłło


Wielu z nas uważa, że przyjaźń musi być stale podtrzymywana. Brakuje nam zaufania do siebie – przecież możemy się z przyjacielem nie widzieć pół roku i to nadal będzie bliska i ważna relacja.

Rozumienie drugiego człowieka, jego uczuć niekoniecznie opiera się na podążaniu za jego codziennymi sprawami.

dr Magdalena Namysłowska


Facebookowa „przyjaźń" to często trwanie w ułudzie. Ja ci dam „lajka", ty dasz mi „lajka", inni będą wiedzieli, że jesteśmy blisko, i będą nam zazdrościć. Tymczasem królowie Facebooka mogą nie mieć wokół siebie nikogo, kto zdecyduje się na szczerą rozmowę z nimi. Badania wykazały, że co czwarty Polak nie ma przyjaciela.

Tomasz SobierajskiZAPRASZAMY NA SPOTKANIE PREMIEROWE „Jak się przyjaźnić?"

Rozmowę z Hanną Rydlewską, dr Ewą Woydyłło, dr Magdaleną Namysłowską i Tomaszem Sobierajskim poprowadzi Anna Sańczuk.

17 stycznia (wtorek) godz. 19.00, Marzyciele i Rzemieślnicy – Dom Innowacji Społecznych, III piętro Domu Braci Jabłkowskich, ul. Bracka 25, Warszawa
Wstęp wolny.

Moderator
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback