Skuteczność osobista
Od prostytutki do mniszki - historia niezwykłej przemiany

Od prostytutki do mniszki - historia niezwykłej przemiany

Jak dotrzeć do osobistej prawdy ukrytej w naszym wnętrzu? Jak obserwując zaledwie trzy obszary naszego życia poczuć jedność ze światem? I jak jeden życiorys może pomieścić w sobie role prostytutki, mniszki i babci? Tym w najnowszej odsłonie Sekretów Mistrzów Życia podzieli się twórczyni praktyki selfistry, Sarah Marshank.
Sarah Marshank - twórczyni praktyki selfistry, która łączy w sobie psychologię i filozofię Wschodu i Zachodu, z medytacją i ekspresją ruchową. Pomaga odkryć sens swojego istnienia, to, kim naprawdę jesteśmy i jaki mamy cel w życiu. Metoda powstała w oparciu o osobiste, często bardzo dramatyczne przeżycia Marshank, na które złożyły się m.in. nieplanowana ciąża, depresja, praca na ulicy, a wreszcie dziesięć lat odosobnienia w klasztorze. Selfistry uczy sztuki bycia człowiekiem w najbardziej naturalny możliwy sposób. Więcej szczegółów na ten temat znajdziesz na blogu Sarah: http://www.selfistry.com/
Rytuał poranny - jak wygląda pierwsze 60 minut Twojego dnia?​Pierwsze co robię po przebudzeniu to moja poranna praktyka. Mam swoje ulubione miejsce, gdzie mogę się wyciszyć. Niektórzy mogliby nazwać ten rytuał medytacją, ja wolę określenie selfistry - droga do samopoznania. Pozwalam, by moje myśli i uczucia swobodnie przepływały, obserwuję je, następnie odpoczywam w ciszy i skupieniu. Spędzam od 20 do 40 minut, okazując wdzięczność i ustalając zadania na dany dzień. Następnie oddaję się praktyce ruchowej. W zależności od nastroju mogą to być gimnastyka, spacer, joga lub taniec. Dopiero potem jem śniadanie.
​Jakie trzy książki najczęściej polecasz innym osobom i dlaczego?
Gdy pomyślisz o słowie "sukces", jakie osoby przychodzą ci na myśl i dlaczego?Sukces to bardzo osobista sprawa. Każdy musi sam określić, czym dla niego jest. Z tym określeniem kojarzy mi się Oprah Winfrey, która nie tylko zrobiła karierę i dobrze zarabia, lecz także jest wierna swoim zasadom i autentyczna w tym, co robi. Jest to niezwykle rzadkie i jednocześnie piękne połączenie. Inna osoba, która przychodzi mi na myśl w związku z tematem sukcesu jest Byron Katie. Uwielbiam jej metodę, którą sama autorka nazywa "Pracą". Polega ona na odwracaniu stwierdzeń, które są dla nas bolesne lub trudne do zaakceptowania. Po zastosowaniu "Pracy" okazuje się, że większość z nich ma swoje źródło w nas samych. Poza tym Katie również udało się osiągnąć sukces i żyje w zgodzie ze sobą.
Jeśli mogłabyś do końca życia wykonywać jedną, wybraną przez siebie praktykę rozwojową, co by to było?Na pewno wybrałabym praktykę, która jest efektem mojego dziesięcioletniego pobytu w klasztorze. To dzięki niej odzyskałam równowagę po bolesnych przeżyciach i teraz mogę cieszyć się swoją rodziną. Selfistry opiera się na trzech elementach - świadomości, świadku i Źródle. Pozwala mi ona wsłuchać się w siebie, skupić się na poznaniu swojego wnętrza, mam czas, by spojrzeć na nie, a dzięki temu dotrzeć do Źródła, swojej osobistej Prawdy, która istnieje tylko dla mnie. Dostaję szansę, by wkroczyć do tych trzech królestw stanowiących o moim człowieczeństwie i połączyć je w każdym aspekcie mojego życia - i to naprawdę działa.
Jeśli mogłabyś umieścić dowolny przekaz na bilboardzie, co by to było?​Poznaj siebie. To brama prowadząca do szczęścia.


***
Jeśli czujesz się zainspirowana/y postacią Sarah oraz interesuje Cię stworzona przez nią metoda wewnętrznej przemiany - Selfistry, sprawdź również artykuł: Sarah Marshank: Nie szukaj lepszej wersji siebie. Znajdziesz tam wywiad z Sarah: "Sexuality & spirituality".
Prelegent
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback