Skuteczność osobista
Tantra dla par: Nie tylko seks

Tantra dla par: Nie tylko seks

​Tantra to nie tylko swoisty drogowskaz życia seksualnego, lecz także narzędzie do zwiększania świadomości, zarówno w pojedynkę, jak i z partnerem – przekonują Anjori i Dhairya – specjaliści w dziedzinie miłosnych relacji, którzy byli gośćmi walentynkowego webinaru Strefy Rozwoju. ​Tantrę kojarzy się często wyłącznie ze sferą seksualną, tymczasem Wy mocno podkreślaliście w webinarze ogromną rolę medytacji…Tantra faktycznie kompletnie zmieniła sposób, w jaki uprawiamy miłość, wprowadziła w tę sferę elementy wesołości i zaciekawienia oraz wyposażyła nas w swoistą mapę seksualności. Jednak to właśnie dzięki wspólnej medytacji w naszym związku nie ma miejsca na wzajemne obwinianie się czy uzależnienie. Staliśmy się też bardziej świadomi samych siebie.​Uczestnikom webinaru zaprezentowaliście aż dwa rodzaje medytacji, do praktykowania zarówno samemu, jak i wspólnie z partnerem. Czy możecie o nich krótko opowiedzieć?Pierwsza z zaprezentowanych praktyk pozwala odwołać się do swojego męskiego (w przypadku kobiet) i kobiecego (w przypadku mężczyzn) pierwiastka. Dzięki niej można odnaleźć w sobie zarówno męską klarowność i determinację, jak i kobiecą słodycz. W każdej kobiecie tkwi wewnętrzny pierwiastek męski i na odwrót, ale na co dzień nie odwołujemy się do nich. Tego rodzaju medytacja nadaje naszemu życiu zupełnie nową jakość i sprawia, że jesteśmy w nim bardziej obecni. Docieramy do głębi samych siebie, co ma kolosalny wpływ na relacje z partnerem.

Drugie zaprezentowane ćwiczenie to medytacja zwana „radiating love", w której nawiązujemy łączność z sercem. Dzięki temu można szybko napełnić swoje ciało uzdrawiającą energią miłości.​Czy podczas prowadzonych przez Was warsztatów uczycie głównie tego rodzaju medytacji?​Medytacja jest jednym z elementów pracy z parami podczas warsztatów, ale nie jedynym. Uczymy również różnego rodzaju ćwiczeń do praktyki samodzielnej i z partnerem, które wspomagają rozniecenie lub utrzymanie w związku płomienia namiętności. Podczas warsztatów zachęcamy również pary do tańca, który przywraca relacji prostotę i wzmacnia miłosną alchemię. W miarę praktyki pracujemy na trzech połączonych z czakrami warstwach: czarnej, czerwonej i białej w celu rozładowania różnego rodzaju napięć. Zachęcamy do zapoznania się z webinarem, gdzie opowiadamy o tym dokładniej.Anjori i Dhairya – przez 16 lat żyli w społecznościach OSHO w Pune, Indiach, Danii i OSHO Miasto we Włoszech, zgłębiając tajniki tantry. Ich warsztaty oparte są o nauczanie OSHO, tradycję tantry tybetańskiej z linii Padma Sambhava i przekaz Neela Fastinga ze szkoły tantry Vaekstcentret w Danii. Ich misja: Dzielenie się, jak poprzez seks może się narodzić intymność i jak tantra może wzbogacić nasze relacje.

Dhairya - z wykształcenia nauczyciel, z pasji terapeuta i nauczyciel medytacji według OSHO (Pune, Indie) oraz facylitator i nauczyciel medytacji serca (OSHO Miasto, Włochy).

Anjori - certyfikowana terapeutka duchowa (Pune, Indie) i terapeutka ciała subtelnego, facylitatorka i nauczycielka medytacji serca (OSHO Miasto, Włochy).

PS. ​Walentynkowy webinar z Anjori i Dhairyą to tylko jedno z organizowanych przez Strefę Rozwoju spotkań dotyczących tantry. Wideo jest dostępne w Uskrzydlającej Bibliotece, w której znajdziesz ponad 50 nagrań z ekspertami w dziedzinie rozwoju osobistego z całego świata. Jeśli masz już wykupiony dostęp do Biblioteki, wystarczy że się zalogujesz, by móc z niej skorzystać. Jeśli dopiero rozważasz subskrypcję, dowiedz się więcej tutaj.Warsztaty:

Tantra dla par: Nowe wymiary intymności.

Dhairya i Anjori po raz pierwszy w Polsce.


Redaktor
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback