Skuteczność osobista
Może sam udaremniasz własny sukces?

Może sam udaremniasz własny sukces?

Sprawdź, komu powierzasz realizację swoich marzeń. Jeśli twoimi pieniędzmi zajmie się wewnętrzny dowcipniś i dusza towarzystwa", a wychowaniem dzieci skupiony na zadaniach pedant" – spodziewaj się kłopotów.


Zapewne każdy choć raz w życiu zastanawiał się, dlaczego nie udaje mu się to, co innym przychodzi z łatwością. Próbujemy zrozumieć: „Jakim cudem stać go na dom, skoro zarabiamy tyle samo?" lub „Dlaczego ciągle trafiam na beznadziejnych partnerów?". Można by pomyśleć, że inni lepiej wiedzą, jak sobie radzić z wyzwaniami. Mają wyjątkowe umiejętności i magiczny sposób na sukces. Nic bardziej mylnego, bo każdy wie lub łatwo może się tego dowiedzieć, jak zarobić więcej pieniędzy. To samo dotyczy budowy domu, wychowania dzieci czy dobierania życiowych partnerów. A prawdopodobnie także wszystkiego, o czym zamarzysz.


Rzecz w tym, że nie wystarczy wiedzieć, co zrobić. Nie wystarczy nawet umieć to zrobić. Trzeba jeszcze… Tak, tak! Po prostu - zrobić to. Zdumiewające, że ludzie pragnący spełniać swoje marzenia mają wszelkie dane po temu, by to osiągnąć. A jednak sabotują własny sukces. Szaleńcy to czy masochiści? Ależ nie, robią to w dobrej wierze. Notorycznie biorą nadgodziny i latami umizgują się do toksycznego szefa, zamiast znaleźć lepszą posadę. Boją się bowiem zwolnienia i niepowodzenia w nowym miejscu pracy. Pozwalają poniżać się partnerowi zapewne z obawy przed urażeniem go i zostaniem samemu.


Sprawdź, czy na przeszkodzie skutecznemu działaniu w ważnych dla Ciebie sprawach nie stoi wewnętrzny konflikt wartości. Sprzeczność, zwykle pozorna, pojawia się między marzeniem a wyznawanymi przez Ciebie wartościami lub mniemaniem o sobie. Zauważ też, że odgrywasz w życiu różne role. Dziecka, rodzica, przełożonego czy podwładnego. W każdej z nich zachowujesz się inaczej. Nawet przekonania, którymi kierujesz się w każdej z nich, mogą się wzajemnie wykluczać. Pomyśl, która spośród tych tożsamości w najlepszy sposób pomoże Ci zrealizować konkretne marzenie. A może wykreujesz nową rolę? Zastanów się: jakie musi mieć cechy, na jakich przekonaniach powinna się koncentrować, co będzie dla niej najważniejsze?


Jeśli jako przyczynę niepowodzeń wyeliminuje się brak umiejętności i zasobów materialnych, warto poszukać jej we własnym umyśle – zachęca Piotr Pawłowski, psycholog z Uniwersytetu Warszawskiego i psychoterapeuta w Polskim Instytucie NLP.


Pomoże w tym coach lub psychoterapeuta. Szczególnie bogate w narzędzia do rozwiązywania konfliktów wewnętrznych lub doskonalenia się w różnych rolach życiowych jest programowanie neurolingwistyczne (NLP) stosowane zarówno w coachingu, jak i w psychoterapii. Jest również wiele niewyjaśnionych naukowo metod radzenia sobie z tego typu wyzwaniem. Książka Nakarmić swoje demony opisuje łatwy w zastosowaniu sposób oparty na tradycji buddyjskiej. Wielu ludziom w odkrywaniu przyczyn udaremniania własnego sukcesu pomogła metoda ustawień systemowych Berta Hellingera. Z kolei buddyjscy przewodnicy duchowi lub inni nauczyciele medytacji mogą pomóc uświadomić sobie pozorność konfliktu wartości i poczuć się zgodnym z postawionymi sobie celami. Można zadbać o spójność swoich intencji nie tylko z własnymi przekonaniami i rolami, ale także energią wszechświata. I w ten sposób zapewnić sobie pomyślność. Pomoże w tym metoda dwupunktu.

Redaktor
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback