Skuteczność osobista
Sekrety Mistrzów Życia – Satyarthi Peloquin

Sekrety Mistrzów Życia – Satyarthi Peloquin

Jakie smoothie postawi Cię w mig na nogi? Które medytacje są szczególnie dobre, by z pozytywną energią zacząć dzień? I jaka lektura najbardziej wzmocni Twoje plecy? Poznaj nawyki i przemyślenia na temat sukcesu Sathyarthiego Peloquina, twórcy metody mięśniowo-powięziowego rozluźniania.


Satyarthi Peloquin – specjalista z ponad 40-letnim doświadczeniem w dziedzinie pracy z ciałem. Prowadzi szkolenia, których tematem jest m.in. współuzależnienie, seminaria „Ścieżka miłości" oraz warsztaty z zakresu masażu mięśniowo-powięziowego. Studiował integrację ortostatyczną i medycynę orientalną w Kalifornii, gdzie prowadził seminaria i oferował indywidualne sesje. W 1976 r. znalazł się w międzynarodowej komunie Osho w Punie, gdzie kontynuował pracę i naukę różnych form terapii, m.in. techniki Aleksandra, Rolfingu oraz medytacji, był również jednym z osobistych masażystów Osho. Jest współtwórcą głębokiego reharmonizującego masażu powięziowego. Autor dwóch książek: „Living in Balance" („Życie w harmonii") i „Stretches for Rebalancers" („Rozciąganie dla terapeutów"). Obecnie związany z Europejskim Instytutem Sztuk Uzdrawiania.Rytuał poranny – jak zaczynasz dzień?

​Dzień zaczynam od półgodzinnej medytacji – czasem jest to siedzenie w ciszy, czasem medytacje aktywne Osho: medytacja no dimension lub oddychanie czakrami. Potem dwudziestominutowy spacer, podczas którego  wraz żoną cieszymy się naturą i swoim towarzystwem. No i śniadanie: smoothie z mleka migdałowego, nasion chia, awokado, sproszkowanego białka, kakao, orzechów włoskich i kremu z orzechów kokosowych i filiżanka kawy.

1–3 książki, które dajesz w prezencie/polecasz?

​- Healing Back Pain: The Mind-Body Connection Johna E. Sarno
- Książki Osho, m.in. My Way: The Way of the White Clouds
Kiedy myślisz o słowie „sukces" – kto jako pierwszy przychodzi Ci do głowy?

Osho, mój oświecony Mistrz, ponieważ znalazł całkowitą wolność i bezwarunkową miłość, nieustraszenie służąc ludzkości.

Gdybyś do końca życia mógł wykonywać tylko jedną praktykę, co byś wybrał i dlaczego?

​Medytację, ponieważ pomaga mi odnaleźć więcej wewnętrznej przestrzeni i pozwala dotrzeć do miejsca poza uwarunkowanym umysłem. Medytacja oświetla mój wewnętrzny świat płomieniem świadomości.

Gdybyś dostał billboard, co byś na nim napisał?

"Miłość, życie i śmiech – celebruj zarówno ciemność jak i światło."


W dniach 25 listopada - 1 grudnia 2016 r. możesz doświadczyć korzyści pracy z powięziami z Sathyarthim Peloquinem podczas  1 Modułu Treningu Mięśniowo-Powięziowego Rozluźniania "Powrót Do Źródła" w Ośrodku Rozwoju Osobistego w Kikowie:Zobacz również:

Sekrety mistrzów życia: Roger Marklund

Jaka może być definicja sukcesu? I jakimi porannymi zwyczajami warto się inspirować, by być szczęśliwym? W tej części cyklu „Sekrety mistrzów życia
http://strefarozwoju.pl/blogi/wpis/roger-marklund

Mistrzowie życia – Arjuna Ardagh

Jakie ​nawyki sprzyjają sukcesowi? I jakimi lekturami warto się inspirować, by budować lepsze relacje? Na łamach „Sekretów mistrzów życia
http://strefarozwoju.pl/blogi/wpis/arjuna-ardagh

Sekrety mistrzów życia – Grzegorz Turniak

Jakie ​nawyki sprzyjają sukcesowi? I jakimi lekturami warto się inspirować, by budować lepsze relacje? W drugiej części cyklu „Sekrety mistrzów życia
http://strefarozwoju.pl/blogi/wpis/sekrety-mistrzow-zycia-grzegorz-turniak

Nowy cykl: Sekrety mistrzów życia – Kåre Landfald

Dziś startujemy z nowym cyklem, w którym odkrywamy nawyki i przekonania topowych coachów i ludzi sukcesu. W pierwszej odsłonie poznasz sekrety szczęścia według Kåre Landfalda, twórcy Zen Coachingu. Czy chciałbyś uczyć się od najlepszych i dowiedzieć się, jakie mają poranne rytuały, co czytają, jak definiują sukces i czym kierują się w życiu? Jeśli tak, nasz nowy cykl sekrety mistrzów życia to propozycja dla Ciebie. Co środę będziemy w nim prezentować nawyki, przekonania na temat sukcesu i ulubione lektury wiodących trenerów, twórców modeli i metod coachingowych oraz innych ludzi sukcesu. Krótko i na temat – to Twoja cotygodniowa dawka inspiracji o tym, co jeszcze możesz wypróbować, by zmienić swoje życie na (jeszcze) lepsze! Przeczytaj już dziś pierwszą odsłonę i poznaj sekrety szczęścia według Kåre Landfalda, twórcy Zen Coachingu. Kåre Landfald – twórca Zen Coachingu. Od 1997 r. pracuje jako konsultant, coach, mediator, menadżer i nauczyciel rozwoju osobistego oraz zarządzania zmianą w organizacjach. Wcześniej angażował się w działania w obszarze stosunków międzynarodowych, pracując dla Organizacji Narodów Zjednoczonych, norweskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz jako konsultant w wielu organizacjach społecznych. ​Rytuał poranny ​Zmienny – nie lubię sztywnej rutyny. Na ten moment 30 minut jogi i 10 minut medytacji. Generalna zasada: brak pośpiechu. ​Książki, które rekomendujesz ... ​1. „Komunikacja bez przemocy
http://strefarozwoju.pl/blogi/wpis/sekrety-kare-landfald
Redaktor
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
Grupa zamknięta dla kobiet
Coaching ciała - seksualność w kobiecie
Beata Karpowicz
05 paź - 14 gru 2017
250 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback