Skuteczność osobista
Miłość w duchu zen

Miłość w duchu zen

Czym jest miłość z perspektywy zen? Prawie nigdy to słowo nie pojawia się w tekstach zen, lecz nie dlatego, że praktycy negują jej obecność. „Miłość to aspekt jedności i bytu" – przekonuje Alexander Poraj-Żakiej. Jeśli chcesz zgłębić temat miłości w zen, zapraszamy Cię do obejrzenia inspirującego filmu z mistrzem zen.


Bezwarunkowa miłość oznacza harmonię ze wszystkimi i wszystkim.

Willigis Jäger


Będąc obecnym, będziesz kochać!


Zanim oddasz komuś swoje serce, sprawdź, czy przypadkiem nie żyjesz iluzją miłości. Wbrew pozorom Twoje szczęście wcale nie zależy od drugiej osoby, lecz… od Ciebie! Tylko będąc obecnym, będziesz kochać. Miłość jest jednością, a jedność bezpośredniością. Wsłuchaj się więc w siebie, nawiąż kontakt z teraźniejszością i niech wypełni Cię miłość.


Nie tylko uczucie…


Jeśli zredukujesz miłość wyłącznie do potrzeb i przyjemności, to… stanie się śmiertelna. Jak każde uczucie będzie indywidualnie uwarunkowana, a więc na przestrzeni Twojego życia będzie się pojawiać i znikać w zależności od różnych okoliczności. Tymczasem obecność i teraźniejszość jest, a miłość wykracza poza nasz egocentryzm.


Miłość nie tylko we dwoje?


Łakniesz bliskości? Pamiętaj, że miłość to jedność. Nie oznacza ona wyłącznie zespolenia cielesnego czy umysłowego z innym człowiekiem. To nie bycie razem, lecz bycie. Poprzez bezpośrednie przeżywanie chwili, zjednoczenie z tu i teraz stajemy się miłością…Możesz sięgnąć głębiej w mądrość zen i doskonalić swoją praktykę podczas warsztatów prowadzonych przez Alexandra i jego współpracowników z Instytutu Euphonia. Sprawdź kalendarz wydarzeń i zdecyduj, w których chcesz wziąć udział.


W naszej Uskrzydlającej Bibliotece możesz natomiast znaleźć nagrania ponad 50 webinarów ekspertów od rozwoju osobistego z całego świata. Są wśród nich 2 webinary Alexandra Poraja-Żakieja oraz poświęcone zen i medytacji wywiady z kilkoma innymi nauczycielami. Mamy tam też dla Ciebie ponad 20 praktycznych ćwiczeń rozwojowych do samodzielnego stosowania na co dzień. Dowiedz się więcej i śmiało sięgaj po więcej inspiracji!Alexander Poraj-Żakiej – coach i doradca biznesu, mistrz zen i nauczyciel kontemplacji chrześcijańskiej. Jest doktorem teologii i oficjalnym następcą Willigisa Jägera oraz mistrzem zen świeckiej linii Pusta Chmura (30-letni trening). Obecnie jest dyrektorem Centrum Duchowego Benediktushof (Holzkirchen, Niemcy). Współtwórca Instytutu Rozwoju Osobistego Euphonia we Wrocławiu i w Barcelonie, współzałożyciel Fundacji „Mądrość Wschodu i Zachodu" w Niemczech, Polsce i Hiszpanii. Był prezesem sieci klinik psychosomatycznych (Berlin).


Redaktor
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
Grupa zamknięta dla kobiet
Coaching ciała - seksualność w kobiecie
Beata Karpowicz
05 paź - 14 gru 2017
250 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback