Skuteczność osobista
Sarah Marshank: Nie szukaj lepszej wersji siebie

Sarah Marshank: Nie szukaj lepszej wersji siebie

Jak często obiecujesz sobie, że przewartościujesz swoje życie? A może wierzysz, że wyczekiwaną zmianę masz już za sobą? Pora zmierzyć się z przekornymi pytaniami Sary Marshank: co tak naprawdę chcesz osiągnąć przez transformację? Czy zdajesz sobie sprawę, która część ciebie może się przekształcić? 


„Transformacja" – słowo, w którym zawiera się przejście z jednego stanu do innego. Często to pojęcie stawiamy na równi z obsesyjną chęcią rozwoju osobistego. Sarah Marshank spędziła dziesięć lat na poszukiwaniu własnej tożsamości, seksualności i kobiecości. Najpierw odpowiedzi szukała w Bogu, decydując się przy tym na celibat; upragniony spokój przyniosła jej medytacja. Te doświadczenia uświadomiły jej, że życiowa wędrówka nie musi przynosić celu, tak jak i celem życia nie jest przyjęcie określonej formy. Bo świadomy człowiek to taki, który może uwolnić się od norm, wymagań, nakazów, konwencji..., a przyczyn zmian szuka w sobie - w swojej naturze, a nie w wyobrażeniu o sobie. Podążając za Sarą, możesz wyobrazić sobie siebie, jako drzewo. I nie chodzi tu bynajmniej tylko o to, żeby twardo stać na ziemi :)„Dąb powstaje z żołędzia. Żołądź wypuszcza korzonek, a następnie łodygę. Po kilku tygodniach obserwujemy mały dąb, który potem wyrośnie na duże drzewo. Gdy umrze, przekształci się w kompost, który nawozi glebę. Tę glebę, na którą z kolei spadnie żołądź. Można powiedzieć, że jest to transformacyjny cykl życia dębu.Dąb nigdy jednak nie próbuje przekształcić się w wiąz.


Człowiek rodzi się niemowlęciem, staje się dzieckiem, wyrasta na nastolatka i z młodego dorosłego staje się dojrzałą osobą.Podobnie jak w przypadku dębu, wszystkie te etapy przychodzą naturalnie".


A jednak staramy się odnaleźć najlepszą wersję siebie, szukając przy tym pomocy u zewnętrznej siły sprawczej. Nie możemy przekształcić się w drzewo lub psa, ale już w granicach naszych możliwości będzie przeobrażenie się w człowieka odnoszącego sukcesy na polu zawodowym, osobistym. Czy jest to rodzaj przemiany, której szukamy? – pyta Marshank.


Spróbuj odświeżyć nieco swoje spojrzenie. Sprawdź, czy wartości, którymi kierujesz się w życiu są faktycznie twoje. A może twoja wizja idealnego siebie pochodzi od innych, ze świata w którym ze wszystkich stron słyszysz, że masz być szczęśliwy i na czym owo szczęście polega. Jakie są szanse, że uszczęśliwi cię realizacja cudzej wizji siebie? Ilu ludzi faktycznie doświadcza przemiany? Ilu z nich przeczytało te wszystkie książki o udoskonalaniu, by potem przekonać się, że są tacy sami jak przed lekturą? Spełnienie zamiast transformacji


Sarah Marshank przypomina, że rozwój jest procesem naturalnym. Nie wymaga zmieniania, transformowania, a raczej… dzieje się, spełnia.


Zamiast myśleć co w tobie wymaga zmiany, naprawienia możesz rozważyć, kim jest owo „ja", które potrafi kierować biegiem swojego życia? Skąd pochodzi? Jakie są jego intencje? Gdzie jest jego granica? Dokąd prowadzie je jego natura? Co jest jej spełnieniem?

„Zwolnijcie wsłuchajcie się głęboko w siebie. Zamiast przekształcać się w kogoś innego, skupcie swoją uwagę na wypełnieniu tego potencjału, który już w was drzemie" – proponuje Sarah.Redaktor
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
Grupa zamknięta dla kobiet
Coaching ciała - seksualność w kobiecie
Beata Karpowicz
05 paź - 14 gru 2017
250 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback