Skuteczność osobista
Sarah Marshank o kobiecości: nie musisz być perfekcyjna

Sarah Marshank o kobiecości: nie musisz być perfekcyjna

Jak często myślisz o sobie „niedoskonała matka", „niewystarczająco inspirująca żona, partnerka, kochanka", zazdrośnie spoglądając przy tym na inne kobiety, które (według Ciebie) o wiele lepiej spełniają się w tych rolach? „Zwolnij i odpuść sobie. Przestań się ścigać" – radzi Sarah Marshank.


Twórczyni praktyki „Selfistry" często kieruje swoje słowa do pań. Zaprasza je do „bycia sobą" w czasach, gdy wszelka przemiana nastawiona jest na rezultat i efekt końcowy. Patriarchat narzucił kobietom konieczność odnajdywania się w określonych rolach: wzorowych córek, dobrych uczennic czy poprawnych katoliczek. „Matka Polka", „perfekcyjna Pani domu" – wiesz pewnie, o czym mowa.Bardzo trudno wyjść z tego schematu, bo jest on mocno zakorzeniony w naszej kulturze, w wychowaniu. Kobiety patrzą na siebie oczami mężczyzn – jako płeć piękna, która aspiruje do tego, by w każdej sferze być „naj". „Gdy dążymy do spełniania oczekiwań narzucanych z zewnątrz, przestajemy skupiać się na tym, co w nas" – przestrzega jednak Sarah Marshank: „Chcemy transformacji, a jesteśmy wsadzane do pudełka, do którego nie pasujemy".


Droga do spełnienia zaczyna się jednak od wchodzenia głęboko w siebie. „Bądź naga, a więc wyzbyta sumienia, praw, oczekiwań, idei" – mówi Sarah. Sama „poczuła się naga" po dziesięciu latach odosobnienia i medytacji – poszukiwań, dzięki którym nauczyła się pozostawać w kontakcie z wewnętrznym, bo prawdziwym „ja".


Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz, jak Sarah spędzać dziesięciu lat, by osiągnąć ten etap :) „Ta część jest przecież stale z Tobą" – zwraca uwagę Sarah podczas swojego wystąpienia na krakowskiej konferencji, którego nagranie prezentujemy Ci powyżej. Na koniec zdradza sekrety, które pomogą Ci opanować sztukę bycia sobą.
Sarah Rose Marshank urodziła się w amerykańskiej, żydowskiej rodzinie z polskimi korzeniami. Dlatego może tak bardzo ciągnie ją do Polski. Jej życie to niesamowicie przewrotna historia. Historia ciągłego poszukiwania samej siebie. Dwie aborcje w młodym wieku, nieudane związki, zanurzenie w duchowości, nieustanne poszukania boga i swojego miejsca na ziemi. 10 lat osamotnienia…Lata medytacji, praktykowania jogi, życia w celibacie doprowadziły do miejsca, w którym Sarah jest teraz. Po latach „tułaczki" i poszukiwań Sarah odkrywa wreszcie swoje miejsce. Wychodzi za mąż, jest babcią dla wnuków swojego męża, TWORZY PRAKTYKĘ SELFISTRY, wydaje książkę. Wychodzi do świata, aby opowiedzieć nam swoją historię i daje dużo więcej… Dzieli się mądrością, doświadczeniem, niezwykłą, cudowną energią.Redaktor
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
Grupa zamknięta dla kobiet
Coaching ciała - seksualność w kobiecie
Beata Karpowicz
05 paź - 14 gru 2017
250 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback