Skuteczność osobista
Ekspercki Przegląd Prasy - Sylwia Czajka-Jansen

Ekspercki Przegląd Prasy - Sylwia Czajka-Jansen

Gdzie szukać inspiracji do poszukiwania swoich największych talentów? Czym charakteryzują się najwybitniejsi liderzy? I dlaczego proces kwitnięcia jest jednocześnie piękny i trudny? Szczegóły w eksperckim przeglądzie prasy Sylwii Czajki-Jansen, eksperta w dziedzinie talentów, certyfikowanego przez Instytut Gallupa coacha Mocnych Stron, mentora i konsultanta HR.Sylwia Czajka-Jansenekspert w zakresie talentów, mentor i konsultant HR. Doradza, jak wykorzystywać swój potencjał, pokierować karierą i osiągnąć sukces zawodowy. W firmach wdraża programy talentowe, performance i przywództwa oparte na talencie i rozwoju mocnych stron. Pomaga menadżerom i działom HR tworzyć miejsca pracy dobre dla ludzi i efektywne dla biznesu. Pracuje z klientami indywidualnymi oraz firmami.
   

Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy


Talent, kariera i rozwój – to moje tematy. Jedni uważają je za zło ostateczne. Inni zatracają się w nich bez reszty. Ani jeden, ani drugi sposób szczęścia nie daje. Jedno i drugie jest w życiu ważne. Trzeba tylko to sobie poukładać w głowie, w sercu, w działaniu. Uważam, że kariery i miejsca pracy powinny być tworzone pod ludzi, a nie odwrotnie. Jestem coachem Gallupa, specjalistą w zakresie talentów i mocnych stron. To podejście jest dla mnie bazą spełnionego życia zawodowego i życia w ogóle. Tutaj w założeniu jest uznanie dla indywidualności człowieka, akceptacja tego, jakim jest, i rozwój zawodowy w zgodzie ze sobą, a nie wbrew sobie.Najważniejsze źródła inspiracji


Witryny internetowe


  • TED tutaj poznaję ciekawych ludzi z nowatorskim spojrzeniem na stare sprawy albo wybiegających spojrzeniem w przyszłość. Jest tu miejsce na każdy temat i każdą perspektywę.
Blogi


  • Blog Michała Pasterskiego – prezentuje rozwój osobisty konkretnie, spokojnie, bez sprzedażowego hałasu. Aktualnie testuję darmowy kurs Michała – „Dobre nawyki".Poza tym zaglądam na różne portale branżowe (rekrutacja, szkolenia) i rozwoju osobistego. Szukam inspiracji wszędzie tam, gdzie człowieka postrzega się jako całość (z punktu widzenia ciała, ducha, serca i rozumu, jak np. w przypadku Nowej Psychologii).Filmy


Youtube to dla mnie kanał rozrywkowy: słucham muzyki, oglądam kabarety, reportaże o zwykłych/niezwykłych ludziach. Robię to przynajmniej raz dziennie, bo dużo pracuję i potrzebuję momentów solidnego odprężenia. Tu mam swoje kawałki. Inspiracja przychodzi podświadomie. Celowo trafiam na Youtube przez Ted Talks, polecam np. wykład Simona Sinka o inspirujących liderach.

Książki


Szczególnie przydatne i uniwersalne są dla mnie następujące pozycje:
Artykuły


  • Artykuły zamieszczane na blogu „Pracuję, bo lubię"inspirująco, praktycznie, z sensem mówią o sukcesie, rozwoju i karierze z perspektywy naszego polskiego podwórka.


  • „Marka osobista" („Sens")każdy jest marką, nie każdy to wie. To szczególnie interesujący temat w dobie wszechpanujących social mediów – bycie autentycznym a wzięcie odpowiedzialności za swoją autentyczność to dwa różne tematy.
Cytat


​„Przyszedł ten dzień, kiedy ryzyko trwania w pąku było bardziej bolesne niż ryzyko zakwitnięcia" – Anaïs Nin. Zakwitnięcie, talentu na przykład, kojarzy się z czymś pięknym, z narodzinami, z jakimś cudem. Ale żeby tak było, trzeba wziąć odpowiedzialność za siebie. A to już nie zawsze bywa takie lekkie i przyjemne.Dowiedz się, jak wykorzystać swój potencjał i odkryć talenty, pokierować karierą i osiągnąć sukces zawodowy - Odkryj swoje mocne strony ... i działaj! Podczas warsztatów z Sylwią czekają Cię dwa dni pracy twórczej, mnóstwo praktycznych wskazówek, narzędzi w doborowym, energetyzującym towarzystwie!


Coach
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback