Skuteczność osobista
Ekspercki Przegląd Prasy – Katarzyna Bogusz-Przybylska

Ekspercki Przegląd Prasy – Katarzyna Bogusz-Przybylska

Czego najbardziej potrzebują dzisiaj kobiety, by czuć się szczęśliwe i spełnione? Która znana pisarka stanowi żywy dowód na to, że niemożliwe staje się możliwe? Co jest nadrzędnym celem życia każdego człowieka? Katarzyna Bogusz-Przybylska zdradza w eksperckim przeglądzie prasy, gdzie poszukuje inspiracji do szczęśliwego, autentycznego życia w zgodzie ze sobą i pomagania w tym innym.
Katarzyna Bogusz-Przybylskaartecoach, która od ponad sześciu lat pomaga kobietom zwiększyć poczucie ich własnej wartości, podnieść samoocenę i przywrócić wiarę w siebie. Dzięki temu odzyskują radość życia i odwagę do bycia po swojemu. W swojej pracy stosuje połączenie klasycznych narzędzi coachingowych z twórczymi metodami. Prowadzi kursy i warsztaty stacjonarne i on-line. Jest przekonana, że tym, co najbardziej uskrzydla kobiety i daje im wewnętrzną moc do wymarzonego życia, jest akceptacja samych siebie.


Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy


To zdecydowanie temat akceptacji siebie. Od wielu lat pracuję z kobietami – indywidualnie i grupowo. Przychodzą do mnie po pomoc w różnych sytuacjach, z różnymi problemami. Po pewnym czasie zrozumiałam, że tak naprawdę tym, nad czym pracuję z każdą z moich klientek, jest akceptacja siebie. To właśnie od niej zaczyna się wszystko, co dla nas w życiu dobre.Akceptacja siebie jest podstawą do poczucia własnej wartości, pewności siebie czy kontroli nad własnym życiem, ale też pokory wobec tego, na co nie mamy wpływu. Pomaga uwolnić się od opinii innych, pozwala z odwagą podejmować decyzje zgodne z nami samymi – nawet wbrew sugestiom czy reakcji otoczenia. Akceptacja siebie pozwala bez poczucia winy być po swojemu każdego dnia.Dziś bardziej niż kiedykolwiek kobiety czują potrzebę powrotu do głębokiej świadomości siebie i odkrycia, że są wystarczające, takie jakie są. Że mają prawo dbać o siebie, realizować własne potrzeby, że mogą być nieidealne i to nie umniejsza ich wartości. Ja sama przeszłam długą drogę, zanim zrozumiałam, że każdy z nas jest inny i w tym tkwi nasza największa siła i bogactwo. I od tamtej pory temat akceptacji siebie jest we mnie cały czas żywy. Dziś marzę o tym, żeby kobiety na całym świecie nie musiały udawać kogoś, kim nie są, i mogły żyć bez masek, bez naginania siebie do cudzych oczekiwań. I właśnie tej misji dedykuję moje działania.
Najważniejsze źródła inspiracji


​Szukam inspiracji w różnych miejscach, głównie za granicą. Staram się czerpać od ludzi, którzy są na swojej drodze daleko przede mną.
Ludzie


  • ​Ostatnio największą inspiracją jest dla mnie Danielle LaPorte i jej najnowsza książka „White hot truth". Działa inaczej niż inni guru rozwoju osobistego – mówi wprost, że naszym głównym celem w życiu jest czuć się dobrze. Dochodzimy do tego różnymi drogami – czasem łatwymi, czasem dalekimi od nas samych. Ważne, żeby poznać siebie jak najlepiej i świadomie dokonywać wyborów.  • Lisa Nichols oraz Jim Rohn również wiele wnieśli do mojego rozwoju i podejścia do siebie. Lisa jest dla mnie wzorem kobiety niezłomnej. Swoim przykładem pokazuje, że każdy może się odbić od najgłębszego dna i zrealizować praktycznie każde swoje marzenie. Pokazuje, że małe kroki i ciężka praca prowadzą do sukcesu, jakiego pragniemy. Jim Rohn z kolei już wiele lat temu otwierał oczy na znaczenie pracy nad sobą, nad poszerzaniem samoświadomości i był chyba pierwszym autorem, który tak dobitnie pokazywał, że nikt z nas nie jest cyborgiem, a nasze ograniczenia mogą być naszą siłą.
Filmy


  • Wystąpienie Simona Sinka z TEDx, na które trafiłam wiele lat temu, zanim jeszcze zrobił karierę wśród liderów i korporacji. Zainspirował mnie do poszukiwania swojego prawdziwego życiowego celu i opisania go prostymi słowami.

  • Wywiad, którego J.K. Rowling udzieliła w programie Oprah Winfrey zrobił na mnie duże wrażenie. Autorka serii o Harrym Potterze również jest dla mnie inspiracją. To kobieta, która sięgnęła tego, co nazwalibyśmy dnem, i pokazała, że można się odbić z taką siłą, która uniesie wysoko, aż do międzynarodowej kariery i milionów na koncie. Jej historia pokazuje, że naprawdę wiele jest możliwe, znacznie więcej niż przypuszczamy… 

Artykuły


​Przyznam, że nie czytam prasy drukowanej. Znacznie bardziej wolę publikacje elektroniczne, bo zawsze mam je w zasięgu ręki.Cytat


„You think you need an architect, but you are already a temple"(„Myślisz, że potrzebujesz architekta, tymczasem już jesteś świątynią") – Danielle LaPorte. Jakiś czas temu w moich materiałach zaczęłam używać zdania: „Jesteś wystarczająca taka, jaka jesteś". Kiedy przeczytałam cytat Danielle, pomyślałam, że oddaje samo sedno tego, czemu dziś dają się ponieść kobiety. Szukamy rozwiązań, kursów, szkoleń, złotych recept, tymczasem wszystko, co trzeba, mamy w sobie. W nas wszystko się zaczyna. Między innymi właśnie po to napisałam „Pozytywnik dla duszy i ciała". To książka, której się nie czyta, ale z którą poznaje się siebie. Jest pełna ćwiczeń, dzięki którym zaczynamy czuć się wystarczające.***
Jeśli jesteś kobietą, która naprawdę potrzebuje i naprawdę chce zaopiekować się sobą, sięgnij po „Pozytywnik dla duszy i ciała"Ta książka pokaże Ci, co w Tobie i Twoim życiu jest najważniejsze.


Coach
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback