Skuteczność osobista
Słuchaj siebie, bój się i rób!

Słuchaj siebie, bój się i rób!

O tym, że hip-hop i joga idą ze sobą w parze, jak czerpać inspirację z Beyonce, a także o kobiecej stronie branży IT opowiada w Eksperckim Przeglądzie Prasy ninja jogi Basia Tworek.
Basia Tworek - nauczycielka jogi i psycholog, szczególnie interesuje się relacjami ciało - emocje oraz niwelowaniem napięć wywołanych stresem. Jogą zainteresowała się przez własne problemy z kręgosłupem, wszystkie ćwiczenia testowała na sobie, dzięki nim uniknęła operacji i leków przeciwbólowych. Współpracuje z Ewą Chodakowską i pismem "Joga". Prowadzi kameralną szkołę "Stan Skupienia" na warszawskim Placu Zbawiciela, a także jogowego bloga i jogowy kanał na Youtube.
Jaki temat jest dla Ciebie aktualnie szczególnie żywy i dlaczego?


W centrum moich zainteresowań leży nasze Ja Cielesne. Jestem nauczycielką jogi, ale nie uczę, jak pięknie się poruszać i zrobić idealną, akrobatyczną pozycję, tylko jak zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem, nauczyć się go słuchać i z nim współpracować. Wierzę, że moim najważniejszym zadaniem jest stworzenie moim uczniom bezpiecznej przestrzeni do zbudowania głębokiego, autentycznego kontaktu z sobą: do uświadomienia ich unikalnych właściwości, uszanowania własnej historii, rozwijania potencjału i przekraczania ograniczeń, w swobodnej atmosferze.
Najważniejsze źródła inspiracji


Serwisy internetowe  • Yoga Journal - strona poświęcona jodze, gdyż lubię być na bieżąco z nowinkami


  • Hypebae - portal o modzie, urodzie i rozrywce, gdyż jestem dzieckiem popkultury


  • Youtube - bo kocham stary hip-hop i R'n'B i estetykę lat 90-tych
​Filmy


  • F*ck It - The Ultimate Spiritual Way - ten filmik w zabawny i bezpretensjonalny sposób ukazuje dokładnie to, co powinniśmy zrobić na naszej duchowej ścieżce. Dodatkowo wymaga od widza dystansu i poczucia humoru. Jeśli by mnie nie uprzedzili, sama nakręciłabym dokładnie taki sam

  • "Body" Tales Of Mere Existence - ten filmik przypomina mi o tym, jakie mam cudowne ciało i że zdecydowanie za często przejmuję się bzdurami

  • Teledyski z albumu "Lemonade" Beyonce - składają się w niesamowitą historię o kobiecości, ciele, emocjach, wybaczeniu i o miłości i o płynącej z niej sile. Uwielbiam.

Artykuły w internecie


​Zawsze kiedy piszę artykuł na swojego bloga przekopuję się przez artykuły naukowe i branżowe strony, a potem próbuję przełożyć tę wiedzę na "normalny" język. Uważam, że to ważne, aby mówić najprościej, jak się da. Ostatnio jestem dumna ze swojego artykułu o żuchwie (czyli problemach z napięciami w obrębie stawu skroniowo-żuchwowego, które mamy prawie wszyscy, oraz o tym, jak sobie z nimi radzić), który jest właśnie dzieckiem takiego naukowego kopania
Artykuły prasowe


Codzienną prasę czytam rzadko i raczej skupiam się na magazynach branżowych - kupuję Yoga Journal, I-D Magazine, Milk Decoration i Harvard Business Review


Mój tajny rytuał to branie od babci archiwalnych numerów Wysokich Obcasów - robię to od liceum. Lubię to, że zawsze sobie o nich rozmawiamy, a babcia dzieli się ze mną swoimi spostrzeżeniami. A ostatnio zachwyciło mnie wydanie specjalne Wysokich Obcasów "IT girls"! Przeczytałam go od deski do deski. Jest o kobietach, które są przedsiębiorcze, działają w branży technologicznej i nie boją się żyć po swojemu, tworząc zawody, których wcześniej nie było i wybierając swój styl życia, taki jak na przykład zdalna praca z rajskich wysp na Pacyfiku. W takim samym stopniu uwielbiam przyrodę i nowe technologie, które dają mi wolność poruszania się i funkcjonowania tak, jak chcę. I kocham to, jak kobiety inspirują się nawzajem!
Cytat


"Bój się i rób" - towarzyszy mi od dzieciństwa, powtarzała mi go mama i czuję, że ukształtował mnie jako osobę. Teraz powtarzam go swoim uczniom. I sama go w swoim życiu nieustannie redefiniuję.


***
Basia przygotowała nagranie - pakiet 3 lekcji jogi. Ćwiczcie razem jogę u Ciebie w domu!

Nauczyciel
0

Usługi

Wykład, ćwiczenia i dyskusja
Warsztat Aktywnego Słuchania
Instytut Rozwoju Osobistego EUPHONIA
14-15 października 2017
510 zł
Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback