Skuteczność osobista
Ekspercki Przegląd Prasy – Anita Michalska

Ekspercki Przegląd Prasy – Anita Michalska

Który film najkrócej, jak to możliwe, wyjaśnia, czym jest medytacja i jak wykorzystać jej potencjał do wyciszenia małpiego umysłu? Gdzie szukać inspiracji na drodze do uświadamiania sobie tymczasowości wszystkich doświadczeń? I w czym tkwi istota prawdziwego rozwoju osobistego? Na te i inne pytania odpowiada w eksperckim przeglądzie prasy politolog, coach i trener Anita Michalska.Anita Michalska politolog, coach i trener. Prowadzi sesje indywidualne, konsultacje i szkolenia, w trakcie których towarzyszy klientom w procesach zmiany i przy podejmowaniu ważnych decyzji. Prywatnie i zawodowo przyświecają jej takie wartości, jak różnorodność i równowaga. Uważa, że wszyscy ludzie zasługują na spełnienie i rozwijanie swojego potencjału oraz że każdy może budować autentyczne relacje z innymi przy jednoczesnej dbałości o siebie i swoje granice.Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy


Już od dłuższego czasu bardzo ważny jest dla mnie temat poszukiwania równowagi i różnorodności. Integralność życia prywatnego i zawodowego to obszar moich obecnych zainteresowań, ale też najczęstszy temat pracy z moimi klientami. Żyjemy w czasach, w których potrzebujemy nauczyć się żonglować poszczególnymi dziedzinami zamiast oddzielać je od siebie. Dlaczego to jest ważne? Moim zdaniem popadanie w skrajność i jednolitość spłyca nasze życie, spłyca nasz potencjał. Trzymanie się zasad równowagi i różnorodności pozwala na utrzymanie spokoju w chaosie, który jest tak bardzo obecny prawie wszędzie.Najważniejsze źródła inspiracji


Filmy


  • Najczęściej szukam inspiracji wśród wykładów na konferencji TED. Dwa moje ulubione to wystąpienia: Martina Seligmana i Brené Brown. Oba te wykłady łączy naukowe podejście, poczucie humoru i jednocześnie ogromna wrażliwość na siebie i drugiego człowieka. Poza tym uwielbiam również książki autorstwa Martina Seligmana i Brene Brown.   

  • „How to train your monkey mind" – najlepszy i najkrótszy film o tym, czym jest medytacja i jak ją wykorzystać do wyciszenia naszego małpiego umysłu. Tego się nie da opowiedzieć, to trzeba zobaczyć.


  • „My shoes" – kiedy na moich szkoleniach pojawia się wątek pracy z ograniczającymi przekonaniami oraz z docenianiem siebie, innych oraz tego, co mamy, często puszczam ten film. 

  • Moja inspiracja tego roku – kobieta, która straciła słuch, śpiewa. 

 Artykuły


  • To tylko taki etap" – artykuł należący do czołówki tekstów napisanych przez Edytę Zając, która jest chyba moją największą inspiracją w internecie.


  • Za mało snu? Mózg zaczyna zjadać się sam" – kiedy pracuję z klientami w zakresie automotywacji i wypalenia zawodowego, często widzę zaskoczenie na ich twarzach, kiedy pytam: „a ile śpisz w ciągu doby?". Warto przeczytać o skutkach niedoboru snu i poważnie zastanowić się, czy dotychczasowy tryb życia ma sens i jest dla nas korzystny.


  • Mózg lubi się śmiać"w stanie euforii i zabawy jesteśmy bardziej kreatywni i lepiej przyswajamy informacje. Dlatego jeśli w trakcie szkoleń albo na lekcjach jest nuda, nie można się dziwić, że ludzie nie chcą brać w nich za bardzo udziału. Polecam artykuł na temat tego, jak to jest, że nasz mózg lubi się śmiać.Książki


  • Hygge. Klucz do szczęścia" Meika Wikinga – prosta instrukcja obsługi do osiągnięcia spełnienia, szczęścia, ogólnego dobrostanu przez drobne codzienne czynności.


  • Filozof na kozetce" Juliana Bagginiego i Antonii Macaro – książka dla wszystkich, którzy poszukują inspiracji, ale jednocześnie nie oczekują gotowych rozwiązań. Połączenie filozofii i psychologii to dla mnie jedno z najlepszych zestawień.Cytaty


„Nie ma znaczenia, ile afirmacji powtórzymy każdego ranka, bo nie da się niczym zastąpić uczciwego rachunku sumienia i rzeczywistych starań, żeby być lepszym człowiekiem" – Antonia Macaro. Te słowa są jakąś prawdą na temat naszych czasów. Wydaje nam się, że dzięki czytaniu codziennie inspirujących wypowiedzi, oglądaniu wspaniałych filmów, staniemy się lepszymi ludźmi i nic więcej nie musimy robić. Te słowa są dla mnie takim kubłem zimnej wody, który ma przypominać, że praca nad sobą nie kończy się nigdy.Dowiedz się, jak zapewnić sobie różnorodność i równowagę w życiu oraz osiągnąć harmonię w różnych jego sferach. Weź udział w autorskim e-kursie  Anity: "Jak zadbać o swoją karierę?​". Rozpoczęcie już w lipcu!

Coach
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback