Skuteczność osobista
Ekspercki przegląd prasy - Małgorzata Smoczyńska

Ekspercki przegląd prasy - Małgorzata Smoczyńska

Dlaczego twórcze podejście do życia i biznesu oraz wspieranie przedsiębiorczości kobiet są ważne? Które teksty i filmy inspirują i pozwalają się zatrzymać? O tym Strefie Rozwoju w cotygodniowym Eksperckim Przeglądzie Prasy mówi współzałożycielka Akademii Kobiet Sukcesu Małgorzata Smoczyńska.


Małgorzata Smoczyńska. Pasjonatka rozwoju osobistego i entuzjastka życia pełnią potencjału; w 2008 roku udało jej się połączyć moje pasje ze sferą zawodową – wtedy rozpoczęła przygodę z własnym biznesem, tworząc Akademię Kobiet Sukcesu – społeczność dla kobiet dążących do rozwoju osobistego i sukcesu opartego na równowadze. Obecnie Akademia Kobiet Sukcesu, którą rozwija wraz z Patrycją Załug, jest jedną z największych w Polsce społeczności kobiet aktywnych i przedsiębiorczych, skupiającą ponad 15 tysięcy kobiet.Jaki temat jest dla Ciebie aktualnie szczególnie żywy i dlaczego?


Twórcze podejście do życia i biznesu oraz wspieranie przedsiębiorczości kobiet - to tematy, które pochłaniają mnie od wielu lat - mam poczucie, że w Polsce wciąż brakuje odpowiedniego wsparcia dla osób, które chcą zbudować rentowny biznes oparty na pasji i rozwoju swoich talentów.Najważniejsze źródła inspiracji


  • ​Inspirują mnie teksty dostępne w Magazynie Coaching, ponieważ dotykają ważnych dla mnie tematów samorozwoju w kontekście prowadzenia szkoleń, ale także własnego biznesu. 
  • W blogu Biegnąca z Wilkami znalazłam uskrzydlające mnie opracowania poszczególnych archetypowych historii opisanych w "Biegnącej z Wilkami". Opórcz tego można tam znaleźć rozważania na temat tego, jakimi prawami rządzi się przypadek.Filmy


  • Bardzo inspirujący był dla mnie film "W pogoni za szczęściem" z Willem Smithem z bardzo chwytającą za serce rozmową ojca z synem i przydatnym podczas warsztatów i wystąpień cytatem o motywacji, do którego chętnie wracam - "Nie daj sobie nigdy wmówić, że czegoś nie potrafisz".
  • "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego - niesamowity film o wizjonerze, który tworzy możliwości tam, gdzie inni ich nie widzą.
Artykuły


  • Artykuł Patrycji Załug pt Jak mądrze wspierać siebie. Szczególnie poruszyły mnie w nim sposoby na nawiązanie relacji z samym sobą, na bycie dobrym dla siebie przy jednoczesnym dystansowaniu się do swoich myśli i odczuć. Wierzę, że dzięki ćwiczeniom zaproponowanym przez autorkę można powiększać swój potencjał.
  • Bliskie jest mi także przesłanie artykułu Odpuść sobie o tym, jak odangażowanie może - paradoskalnie - wpływać na nasz sukces.
  • Inspirujący okazał się tekst Co tracimy, gdy się boimy o przełamywaniu własnych lęków przy realizacji marzeń, ale także po prostu w codziennej pracy.
  • Zatrzymał mnie także tekst Ucisz głowę, w którym autorka pokazuje w jaki sposób działa nasz umysł i jak można wykorzystać medytację, by efektywniej pracować.Cytat/wypowiedź, nad którą się zastanawiasz obecnie?


Anthony de Mello: 

– Dlacze­go wszys­cy tu­taj są tak szczęśli­wi, a ja nie?
– Dla­tego, że nau­czy­li się widzieć dob­ro i piękno wszędzie – od­rzekł Mistrz.
– Dlacze­go więc ja nie widzę wszędzie dob­ra i piękna?
– Dla­tego, że nie możesz widzieć na zewnątrz siebie te­go, cze­go nie widzisz w sobie.Więcej inspiracji podczas festiwalu "Masz w sobie MOC! Poczuj siłę do działania!" już w ten weekend. Sprawdź poniżej, jak uzyskać promocyjną cenę. 

Masz w sobie MOC! Poczuj siłę do działania!

Serdecznie zapraszamy na największe w 2016 r. wydarzenie w Akademii Kobiet Sukcesu – VI edycję energetycznej konferencji
http://www.strefarozwoju.pl/index.php?option=com_easyblog&view=entry&id=1824
Moderator
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback