Skuteczność osobista
Ekspercki Przegląd Prasy – Magdalena Kidoń

Ekspercki Przegląd Prasy – Magdalena Kidoń

O czym tak naprawdę jest film Dzień Świstaka" z Billem Murrayem? Jaki jest związek między granicami osobistymi a odczuwaniem swojego ciała? W jaki sposób ukrywamy nasze emocje i co z tego wynika? O tym wszystkim w dzisiejszym eksperckim przeglądzie prasy mówi Magdalena Kidoń, psychoterapeuta tańcem i ruchem (DMT), choreoterapeuta, członkini Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie zrzeszonego w EADMT (European Association for Dance Movement Therapy).


Magdalena Kidoń  – psychoterapeuta tańcem i ruchem (DMT), choreoterapeuta, członkini Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie zrzeszonego w EADMT (European Association for Dance Movement Therapy), członek-założyciel Polskiego Towarzystwa Rozwoju Chen Tai Ji Quan. Autorka licznych szkoleń i warsztatów, m.in. w ramach Uniwersytetu Pedagogicznego, Śląskiego Teatru Tańca czy festiwalu PROGRESSteron. Prawdziwa pasjonatka metody DMT, wieloletni praktyk różnych form świadomego tańca i ruchu, takich jak 5 rytmów, soul motion, movement medicine czy też open floor w Polsce i za granicą. Prowadzi sesje indywidualne i grupowe. W pracy łączy współczesną wiedzę naukową z mądrością kultur rdzennych.


Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy


Interesują mnie połączenia, relacje i związki. Połączenia: w ciele, myśli ze słowami, słów z emocjami, przeszłości z teraźniejszością i przyszłością, wiedzy akademickiej i nauki z duchowością. Relacje międzyludzkie, z samym sobą, z naturą, z ziemią i przodkami. Związki przyczynowo-skutkowe, ciała z emocjami, wzorców myślowych z wzorcami ruchowymi, czasu i przestrzeni, emocji z przepływem energii, napięcia i kształtu, przestrzeni wewnętrznej człowieka z zewnętrzną, w której funkcjonuje.Najważniejsze źródła inspiracji


Realne życie, podróże, kontakt z naturą i drugim człowiekiem są dla mnie dużo bardziej inspirujące niż internet. Cenię sobie jednak bardzo kanał w serwisie Youtube, na którym oglądam wypowiedzi psychoterapeutów i nauczycieli duchowych. Drugim ważnym dla mnie miejscem jest wirtualna biblioteka z bogactwem artykułów z zakresu psychoterapii tańcem i ruchem (DMT).
Filmy


  • Dzień Świstaka" z Billem Murrayem – doskonała komedia będąca alegorią zmagań i wewnętrznej transformacji, przez jakie przechodzi człowiek podążający drogą rozwoju osobistego. Film pokazuje, jak różne lekcje życiowe są powtarzane specjalnie dla nas dopóki... nie wyciągniemy z nich wniosków i nie zaczniemy zmieniać siebie i swojego podejścia do życia. Oraz że tylko nasz opór i upór decydują o tym, jak długo trwa ten proces.

  • Personal Boundaries vs. Oneness (How to Develop Healthy Boundaries)" Teal Swan, czyli jak rozwijać zdrowe granice osobiste. Film porusza temat bardzo istotny w moim zawodzie, często pojawiający się podczas pracy z klientami – nierozerwalnie związany z poczuciem wartości oraz zdrowymi relacjami interpersonalnymi. Mocno podkreśla związek, jaki istnieje pomiędzy granicami osobistymi a odczuwaniem ciała i emocji. 
Artykuły


  • „Reinventing Codependency/Recovering From Self-Love Deficit Disorder" – w Polsce o osobach współuzależnionych mówi się ciągle jedynie w kontekście rodzin z problemem alkoholowym, podczas gdy na Zachodzie już od dawna wiąże się ten syndrom z dorosłymi dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych. Są one często ofiarami narcystycznych rodziców, a następnie takich samych partnerów. Ich głównym problemem jest zaburzenie więzi (attachment trauma) i trauma złożona (complex trauma). Dla mnie jako osoby pracującej z ciałem to ważne, bo w ciele zapisane są właśnie tego rodzaju traumy.


Jakie książki zwróciły Twoją uwagę i dlaczego?


  • „Biegnąca z wilkami" Clarissy Pinkoli Estés – dla każdej budzącej się kobiety.
  • „Diamentowe ostrze" Roacha Geshe Michaela – historia człowieka, który dzięki zasadom zaczerpniętym z buddyzmu stworzył przedsiębiorstwo o światowym zasięgu, generujące milionowe zyski.
  • Serce duszy. Świadomość emocjonalna" Gary'ego Zuckava i Lindy Francis – kopalnia wiedzy na temat emocji, ich połączenia z naszym układem energetycznym oraz sposobów ich unikania i wynikających z tego konsekwencji.
  • „Dawna mądrość na nowe czasy" Geseka von Lüpkego – rozmowa z przedstawicielami starszyzny z 17 rdzennych kultur z pięciu kontynentów. Wiele z tych osób posiada nie tylko tradycyjną wiedzę, lecz także gruntowne wykształcenie akademickie. Wiele mądrości.


Cytaty  • Pain Pushes Until the Vision Pulls" („Trudności popychają nas do odkrycia swojej misji/Trudności pojawiają się, dopóki nie pojawi się nasza misja" dr Michael Bernard Beckwith. W ujęciu zaproponowanym przez dr. Beckwitha trudności i wyzwania życiowe występują w roli naszego stymulatora do rozwoju i popychają nas do miejsca, w którym odkrywamy swoją wizję, misję, cel życiowy. Od tego momentu prowadzą nas i motywują. To bardzo ciekawa koncepcja, pokazująca, jak wiele zależy od naszej percepcji i perspektywy, chęci współpracy z życiem i uczenia się.Lubisz spotkania na żywo? Okazja do spotkania Magdy będzie już 1 kwietnia lub 20 maja podczas warsztatów "Mądrość ciała", które dadzą Ci możliwość pogłębienia kontaktu z własnym ciałem.


Prelegent
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback