Skuteczność osobista
Ekspercki Przegląd Prasy – Kinga Kubiak

Ekspercki Przegląd Prasy – Kinga Kubiak

Czego pragną mężczyźni? Jak nie popaść w rutynę na macie? I jak pomaganie innym może pomóc nam samym? Przeczytaj, jakie filmy, artykuły i cytaty zainspirowały nauczycielkę jogi i redaktorkę Strefy Rozwoju Kingę Kubiak. Zacznij tydzień od świeżej dawki energii!

Kinga Kubiak – od 12 lat ćwiczy jogę, od 5 – uczy joginów na różnym poziomie zaawansowania, z dużą uważnością na wady postawy. W praktyce nauczania wykorzystuje metody relaksacji autogennej według Schulza i Jacobsona. Absolwentka studiów Joga i relaksacja, Wydział Rehabilitacji na AWF Warszawa, kursów weekendowych Lesława Kulmatyckiego i kursu mindfulness według metodologii Johna Kabat Zinna. Szkoli z zakresu zarządzania energią fizyczną jako członek zespołu Human Power i prowadzi samodzielnie warsztaty z zarządzania stresem. Przez 10 lat była dziennikarką, redaktorką, a następnie dyrektorką w portalu PRoto.pl, zarządzała zespołem i treściami.Jaki temat jest teraz dla Ciebie szczególnie żywy?


Jako instruktorkę jogi najbardziej inspirują mnie… inni jogini, ruch, zwłaszcza związane z nim badania naukowe i odkrycia, a także szeroko pojęty zdrowy tryb życia. Wokół tego kręci się mój świat i moje lektury.


Najważniejsze źródła inspiracji

Wideo

  • Mówca i coach John Wineland opowiada o tym, czego pragną mężczyźni. Najlepiej skonsultować tę wypowiedź z drugą połową... Ja dostałam potwierdzenie, że człowiek mówi prawdę. Film charakteryzuje prawdziwie głęboki sposób przekazu, w którym nie ma nic z pośpiesznego, feerii pomysłów i gonitwy myśli, jest za to zwrócenie uwagi na wartość bycia blisko siebie.


ArtykułyKsiążki


Ostatnio jestem pod wrażeniem dwóch:

  • Nieskończona sieć R. Louisa Schultza i Rosemary Feitis to książka o tym, jakie znaczenie w naszym ciele ma tkanka łączna i powięzi. Autorzy w sposób przystępny i obrazowy (ilustracje też są:) tłumaczą, jak powstaje człowiek, a wraz z nim, jak rozwijają się powięzi i w jaki sposób można wpływać na ciało, by nie bolało i rozwijało się harmonijnie.

  • Wiecznie młody. Jak się nigdy nie zestarzeć. W pogoni za długowiecznością Billa Gifforda,amerykańskiego dziennikarza, który postanowił odkryć, co można zrobić, by się nie zestarzeć. Książka liczy ponad 400 stron i prezentuje solidną porcję wiedzy zdobytej z widocznym zacięciem badawczym. Autor dotarł bowiem do największych autorytetów z tej dziedziny i dzieli się z czytelnikami rozlicznymi wynikami doświadczeń naukowych. A całość czyta się lekko, łatwo i przyjemnie.GrafikiCytaty


  • „Skup całą uwagę na tu i teraz i powiedz mi, jaki w tej właśnie chwili masz problem" – Eckhart Tolle

  • „Wszechświat udzieli Ci takich lekcji, które będą najbardziej pomocne, byś mógł się stać najwspanialszą wersją samego siebie" – Ralph Smart


Redaktor
0

Usługi

Warsztaty dla kobiet
Pełna Mocy
Sylwia Bogucka
29 października 2017
120 zł
Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback