Skuteczność osobista
Ekspercki przegląd prasy – Karalay Karolina Cegiełkowska

Ekspercki przegląd prasy – Karalay Karolina Cegiełkowska

Co jest naturalną cechą wszystkich ludzi i jak mogą ją oni w sobie rozwijać? Gdzie szukać wskazówek dotyczących osiągania wyższego poziomu świadomości? O swoich najważniejszych inspiracjach opowiada w eksperckim przeglądzie prasy malarka Karolina Cegiełkowska.


Karalay Karolina Cegiełkowska – z wykształcenia architekt, z zawodu malarka i trenerka malarstwa intuicyjnego. Jej zajęcia umożliwiają uczestnikom swobodne wyrażanie siebie, wychodzenie poza utarte schematy, budzenie intuicji i kreatywności, uruchamianie przepływu we własnym życiu i podążanie za marzeniami. Na obecną ścieżkę rozwoju zawodowego i duchowego wkroczyła w 2009 r., kiedy zetknęła się z labiryntem medytacyjnym – wzorem znajdującym się na posadzce katedry w Chartres. Obrazy, które maluje, często są zapisem emocji, proces twórczy to dla niej sposób na uruchamianie przepływu, w miejscach, w których istnieją jakiekolwiek blokady, oraz rozwiązywanie ważnych problemów.Jaki temat jest dla Ciebie aktualnie szczególnie żywy i dlaczego?


​W centrum moich zainteresowań znajduje się człowiek i rozwijanie jego potencjału. Każdy z nas jest artystą i kreatywność jest naszą naturalną cechą, często jednak zablokowaną. Dzięki kreatywności możemy radzić sobie z rozwiązywaniem codziennych problemów w niecodzienny sposób. Znajdować najlepsze i najszybsze rozwiązania. Osiągać maksymalny efekt przy minimalnym wysiłku. To, co mnie nieustająco zajmuje, to wyszukiwanie różnych sposobów na docieranie do swojej naturalnej mocy: kreatywnej i sprawczej.Filmy  • Wykłady amerykańskiego psychiatry Davida R. Hawkinsa, który w bardzo prosty, często również zabawny sposób opowiada o świadomości, duchowości i regułach, którym podlegamy. Hawkins posługuje się językiem zrozumiałym dla przeciętnego człowieka. Podaje również łatwe do zastosowania i skuteczne sposoby radzenia sobie z naszymi ludzkimi słabościami. Poniżej jeden z wykładów, dotyczący zmiany nawyków.
  • TED Talks – wystąpienie dziewczynki, która apeluje do dorosłych o możliwość przeżywania dzieciństwa i korzystania z jego przywilejów. Bardzo ważna kwestia w świecie, w którym dzieciom odbiera się dzieciństwo w imię zapewnienia im „lepszej przyszłości". Skłania do zadania sobie pytania, co jest ważniejsze – chwila obecna czy przyszłość?
  • „Human" – poruszający film o nas – ludziach, naszych potrzebach, marzeniach, pragnieniach i zmaganiach. O tym, jak bardzo jesteśmy różni i jednocześnie jak bardzo do siebie podobni.Jako kontynuację opowieści o ludziach polecam również dwa piękne portrety artystek – filmy o tym, czym jest lub może być sztuka, gdzie są jej granice. Jak przeplata się z życiem i jaka jest rola artysty w świecie.


  • „Marina Abramović: The Artist Is Present" – dokument o jugosłowiańskiej performerce i wystawie podsumowującej jej dokonania artystyczne, zorganizowanej w 2010 r. w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Ta artystyczna akcja w swojej zewnętrznej formie polegała na patrzeniu artystce w oczy. W rzeczywistości wydarza się tam o wiele więcej.


  • „Pina" – film o niemieckiej choreografce. Piękno i emocje beż użycia słów.Książki:


  • „Droga artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę" Julii Cameron – książka dla wszystkich, którym marzy się ciekawe życie. Dla artystów, którzy utknęli, dla tych, którzy artystami nie są, a chcieliby być, a także dla tych, którzy nawet nie mają śmiałości, żeby o tym marzyć. Kreatywność jest naturalną cechą nas wszystkich. Wystarczy ją tylko obudzić.
Cytaty:


  • „Każde dziecko jest artystą. Wyzwaniem jest pozostać artystą, kiedy się już dorośnie" – Pablo Picasso


  • „Jeśli doprowadzisz do porządku własne wnętrze, to, co na zewnątrz, samo się ułoży we właściwy sposób" – Eckhart TolleModerator
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
Grupa zamknięta dla kobiet
Coaching ciała - seksualność w kobiecie
Beata Karpowicz
05 paź - 14 gru 2017
250 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback