Skuteczność osobista
Ekspercki przegląd prasy – Joanna Chmura

Ekspercki przegląd prasy – Joanna Chmura

Czym jest odwaga i gdzie można zgłębiać jej tajniki? Kim jest właściwie Tony Robbins? Jak pracować nad akceptacją, tak by wywarła ona transformujący wpływ na nasze życie? Współpracowniczka Brené Brown, trenerka Joanna Chmura zdradza w eksperckim przeglądzie prasy, czym inspiruje się zarówno w pracy z ludźmi, jak i przestrzeni osobistej.


Joanna Chmura –- trener, z wykształcenia psycholog, realizuje projekty szkoleniowo-coachingowe w Polsce, Europie oraz USA. Po kilkunastoletniej zwycięskiej walce z zaburzeniami odżywiania postanowiła zawodowo zająć się tematem wstydu, czyli lękiem przed tym, jak odbierają nas inni. Pracuje z klientami indywidualnymi i biznesowymi w zakresie autentycznego przywództwa i związanych z nim: motywacji, poczucia własnej wartości oraz odwagi. Uczennica dr Brené Brown. Jako jedna z dwóch osób w Polsce w swojej praktyce wykorzystuje m.in. modele „The Daring Way" i „Rising Strong", stworzone przez autorkę „Darów niedoskonałości" i „Z wielką odwagą". Od stycznia 2017 r. jako jedyna osoba z Europy, w odpowiedzi na zaproszenie od samej Brené Brown, należy do jej zespołu 15 facylitatorów programu rozwoju przywództwa „Brave Leaders".Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy


Autentyczność, wrażliwość, wstyd, odwaga, czyli sedno badań dr Brené Brown. Ta tematyka to coś, co pochłonęło mnie najpierw prywatnie. Kazało mi zgłębić te tematy dla siebie samej, a potem niepostrzeżenie stało się istotą mojej pracy zawodowej jako psychologa.Najważniejsze źródła inspiracji


Strony internetowe


  • Courageworks" – centrum informacji dotyczących odwagi przez pryzmat Brené Brown i jej 14- letnich badań w zakresie odwagi, wrażliwości i wstydu.


  • „Live Awake" Sarah Blondin – źródło przepięknych medytacji prowadzonych słowem i muzyką w obszarze budowania wewnętrznej akceptacji i zwiększania odwagi do bycia sobą.

Filmy


  • „I'm not your guru"dokument przedstawiający Tony'iego Robbinsa podczas jednego z jego kilkudniowych seminariów. Byłam dosyć długo sceptyczna wobec jego osoby, do czasu aż obejrzałam ten film. Wtedy spojrzałam na niego trochę inaczej. Zobaczyłam coś, czego nie widziałam wcześniej: wrażliwość i chęć realnej pomocy osobom, które tego potrzebują. Oczywiście można powiedzieć, że ten dokument pokazuje go jako gwiazdę, i w dodatku z założenia w dobrym świetle. Można też powiedzieć, że przedstawia po prostu człowieka w człowieku, który niesie ulgę potrzebującym. Ja wybieram tę drugą interpretację. 

  • Hollywood Roundtable Interviews" – to seria godzinnych wywiadów z artystami różnej maści: aktorami, muzykami, producentami, reżyserami. Podczas spotkania przy okrągłym stole opowiadają oni o swojej pracy, wzlotach i upadkach, blaskach i cieniach sztuki, jaką przyszło im wykonywać. Czasem te rozmowy są bardzo szczere, czasem zabawne i zawsze dla mnie inspirujące. Kreatywność i w ogóle tworzenie mają ogromną wartość w moim życiu, więc taka możliwość zajrzenia na chwilę do kreatywnego świata jest bardzo pociągająca i wzbogacająca.
Książki


  • Radical Acceptance: Embracing Your Life With the Heart of a Buddha" Tary Brach  – to książka, która po pierwsze jest dobrze napisana i dobrze się ją czyta. Po drugie jest bardzo inspirująca i zmuszająca do myślenia, a raczej czucia. Czucia inaczej, bo z akceptacją wszystkiego, co się pojawia, a to nie zawsze przychodzi nam łatwo. Po trzecie Tara opowiada też o swoim życiu i swoich doświadczeniach akceptacji tego, co najchętniej porzucilibyśmy i pozbyli.
  • Upór, potęga pasji i wytrwałości" Angeli Duckworth – to znakomita książka napisana przez byłą konsultantkę z Wall Street, a później nauczycielkę matematyki, która koniec końców postanowiła zostać psychologiem, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie, co pomaga odnieść oddalony w czasie sukces i wytrwać na drodze do niego.
  • Jak wykorzystać ciemną stronę?" Debbie Ford – książka, która często przy pierwszym czytaniu może denerwować, ale z każdą stroną coraz bardziej zaskakuje i zachwyca. Odkrywa przed nami świat, do którego często nie chcemy zaglądać – świat złości na cechy, zachowania czy wypowiedzi innych, które są jedynie odbiciem, tego, czego nie akceptujemy w sobie. Jak pisze Debbie: „Musisz chcieć dowiedzieć się, że jesteś tym, czym nie chcesz być".Artykuły
Cytaty


  • „Zaakceptuj aż do pokochania, wtedy odejdzie" – to o trudności zaakceptowania tego, co trudne. Tego, czego nie chcemy w naszym życiu. Tego, czego nie lubimy i tego, czego pragnęlibyśmy się pozbyć. I tak bardzo chcemy się tego pozbyć, że to odpychamy, co sprawia, że wraca do nas ze zdwojoną siłą. Dlatego też, jeśli naprawdę chcemy się czegoś pozbyć, to najpierw musimy to zaakceptować i przytulić. Wtedy odejdzie, bo: „to, z czym nie potrafisz żyć, nie pozwoli żyć tobie".Prelegent
0

Usługi

Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
Łagodna Bio-Energetyka
Kurs Masażu Dotyk Motyla
Marta Targońska
28 października 2017
290 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback