Skuteczność osobista
Do piękna dochodzi się przez akceptację

Do piękna dochodzi się przez akceptację

​Na czym polega holistyczny wpływ dbania o siebie w wymiarze fizycznym? W jaki sposób zabija nas pszenica? I która aktywność ruchowa może być wybitnie wyzwalająca? Kulisy piękna wewnętrznego i zewnętrznego odsłania w eksperckim przeglądzie prasy kosmetolog Aleksandra Knaflewska.
Aleksandra Knaflewskamagister kosmetologii i specjalistka w zakresie masaży orientalnych. Odbyła kursy masażu bańką chińską, gua sha, lomi lomi nui, balijskiego, hinduskiego głowy, shiatsu i liftingującego twarzy. Prowadzi w Warszawie salon kosmetyczny Na Temat Piękna, sprzyjający poczuciu harmonii i relaksu. W pracy z twarzą i ciałem wykorzystuje nowoczesną aparaturę i naturalne składniki, między innymi: preparowane przez siebie zioła, masło shea, algi z Morza Martwego, olej z pestek winogron, kokosowy czy migdałowy.
Temat, który jest dla mnie szczególnie żywy


​Najważniejszym tematem jest dla mnie kobiecość. Obserwuję jej przebudzanie, czyli pogłębianie świadomości kobiet na temat własnych praw, dbania o siebie, seksualności. Drogą do mądrego bycia ze sobą i dochodzenia do piękna jest akceptacja. Aby dobrze czuć się z partnerem, kluczowa jest umiejętność komunikacji, mówienia o swoich potrzebach, fantazjach. Kobiety często mają przekonanie, że mężczyzna domyśli się wszystkiego, tymczasem jest odwrotnie. Od niedawna zgłębiam również tantrę. To dla mnie rodzaj wymiany energii między partnerami i źródło mocy na co dzień.Do mojego gabinetu przychodzą najróżniejsze klientki – cudowne kobiety: lekarki, podróżniczki, businesswoman i wiele innych. Rozmawiamy o szeroko rozumianym pięknie, macierzyństwie, związkach oraz pasjach i odkrywamy swoje piękno.Staram się podchodzić holistycznie do człowieka, pogłębiam swoją wiedzę dotyczącą medycyny chińskiej, uczęszczam na warsztaty kobiece. Dzięki temu znam m.in. rytm dobowy człowieka, wiem, o jakich porach najlepiej pracują hormony, kiedy są najlepsze godziny dla piękna, a to wszystko przekłada się dobre samopoczucie i zdrowie.
Najważniejsze źródła inspiracji


Strony internetowe


  • Strona Stowarzyszenia na Rzecz Zdrowego Stylu Życia „Twoja Moc" – uczęszczam na warsztaty i czytuję newsletter, dzięki czemu zdobywam wiedzę dotyczącą oczyszczania organizmu.  • „Poczta Zdrowia" – kompendium wiedzy na temat zdrowia i naturalnych terapii, m.in. leczenia ziołami. To również uświadamianie w kwestiach zdrowotnych, np. rozwiewanie szkodliwych mitów dotyczących działania różnego rodzaju leków i roślin itd.
Blogi i magazyny


  • Travelicious" – blog na temat podróży i stylu życia, który odwiedzam z błyskiem w oku. Inspirujący, świeży i bardzo przystępny.  • „Zwykłe Życie" – magazyn wydawany w wersji papierowej, ale można go też poczytać online. Zawiera mnóstwo inspiracji i interesujących rozmów z ciekawymi ludźmi. Redaktorki często przeprowadzają wywiady z osobami posiadającymi własne firmy. Ostatni numer nosi tytuł „Dziewczyny" i pokazuje kobiety z pasją
Filmy


  • „The True Cost" – film dotyczący przemysłu modowego od kulis. Pokazuje warunki, w jakich żyją osoby zatrudnione w przemyśle tekstylnym i jak to wpływa na środowisko.

Dwa filmy, które pokazują prawdę o ociepleniu klimatu, o tym, że duże firmy emitują ogromne ilości dwutlenku węgla do atmosfery i to jest przyczyną ocieplenia klimatu. Otwierają ​oczy, poruszają kwestie niepoprawne politycznie.


  • The reality of climate change

  • The Great Global Warming Swindle

  • „Zeitgeist"uświadamia w szerokim zakresie: zdrowia, kultury, religii i wielu innych obszarów. Pozwala spojrzeć na rzeczywistość z nieco innej perspektywy.

Artykuły

Książki


  • „Potęga teraźniejszości" Eckharta Tolle'ego, która prezentuje filozofię życia nie w przeszłości lub przyszłości, ale koncentrację na teraźniejszości i chwili obecnej. Lektura jest bardzo inspirująca i praktyczna – przynosi gotowe klucze do pracy z umysłem i świadomością.
Cytaty


  • „Dance, dance, otherwise we are lost" – Pina Bausch. Taniec jest dla mnie rodzajem wyzwolenia, oczyszczenia, otwarcia drogi do własnej seksualności. Każda kultura ma swój własny styl tańca, a każdy z nas może dopasować coś do siebie i swojego temperamentu. Cechą wspólną wszystkich rodzajów tańca jest moim zdaniem poczucie wolności.


***


Masażysta
0

Usługi

Wykład, ćwiczenia i dyskusja
Warsztat Aktywnego Słuchania
Instytut Rozwoju Osobistego EUPHONIA
14-15 października 2017
510 zł
Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback