Skuteczność osobista
5 niezbędników szczęśliwego dnia

5 niezbędników szczęśliwego dnia

Odnosić sukcesy, cieszyć się życiem, tryskać energią, nawet w obliczu wyzwań i trudności znajdować równowagę i oparcie w sobie? To możliwe, jeśli tylko potrafimy budować swoje szczęście małymi kroczkami, dzień po dniu. Z jakich pięciu niezbędników możesz zbudować naprawdę promienny dzień? Poznaj pięć niezbędników radosnego dnia!  1. Doceń poranek!


Wielu z przepytanych przez nas ekspertów ma autorskie, sprawdzone rytuały poranne po to, by zawsze wstawać prawą nogą. W jaki sposób najskuteczniej strząsnąć sen i wypełnić się energią na nadchodzący dzień? Swoimi receptami w tym tygodniu dzieli się nauczyciel jogi i medytacji, autor książek Maciej Wielobób. Może dzięki niemu spędzisz jutrzejszy poranek zgodnie z tradycją sufich...? :)
2. Medytuj - pięć minut dziennie

Jak mawiają adepci zen: "Medytuj codziennie 20 minut, no chyba,że jesteś zbyt zajęty. Wtedy medytuj przez godzinę". Tym bardziej, że już 5 minut codziennej medytacji może zdziałać cuda. Jakich efektów możesz się spodziewać po takiej praktyce? O tym, m.in. na bazie eksperymentu dziennikarki Huffington Post Suzy Strutner w Eksperckim Przeglądzie Prasy pisze psycholożka, certyfikowana nauczycielka MBSR i mindfulness Joanna Nogaj.
3. Nakarm się zdrowo!

Co znaczy detoks? Jak przygotować posiłki, dzięki którym Twoje ciało rozkwitnie, a poziom energii wzrośnie? I w jaki sposób odżywianie wpływa na Twoją urodę? Tego dowiesz się od nauczycielki jogi i medytacji, autorki książek Happy Detoks i Happy Uroda Kasi Bem. 


4. Rusz się - świadomie.

Cokolwiek Ci się przydarza, przydarza się także (a może przede wszystkim) Twojemu ciału. Jak skutecznym narzędziem w rozwoju osobistym i duchowym może być praca z ciałem? Swoimi spostrzeżeniami z kilkudziesięciu lat praktyki terapeutycznej i treningu zen dzieli się z Tobą psychoterapeuta i coach biznesu Wojciech Eichelberger.5. Podziękuj bliskim


Podziękuj bliskim Ci osobom i praktykuj ...nawyki szczęścia. Jak życzliwość i altruizm wiążą się z Twoim poczuciem dobrostanu? Swoje odkrycia opisuje buddyjski mnich i jeden z najszczęśliwszych ludzi pod słońcem, Matthieu Ricard.


To oczywiście tylko kilka inspiracji na udany dzień. A jakie są Twoje ulubione patenty?


Dużo tego dobrego? Pamiętaj: Czasem lepiej niż skok na głęboką wodę, sprawdzi się systematyczne zanurzanie stopy (Apetyt, jak wiadomo, rośnie w miarę jedzenia, więc chęć do coraz odważniejszego nurkowania z czasem pojawi się naturalnie). Do tego momentu grunt to zachować cierpliwość i świętować nawet najdrobniejsze sukcesy.


​Co dalej?

1. Wybierz jeden z niezbędników i wypróbuj go już dziś! Przekonaj się, jak kilka minut może zdecydować o tym, jak się czujesz przez kilka następnych godzin.
2. Dowiedz się więcej o sztuce budowania nawyków.
3. Podziel się z nami swoimi odkryciami :)

Redaktor
1

Usługi

Wykład, ćwiczenia i dyskusja
Warsztat Aktywnego Słuchania
Instytut Rozwoju Osobistego EUPHONIA
14-15 października 2017
510 zł
Praca z wewnętrznym dzieckiem
Wewnętrzne Dziecko — Powrót do Esencji z Vedantą Aspioti
Vedanta Aspioti
15-18 stycznia 2018
800 zł
Trening MBSR
8-Tygodniowy Trening Mindfulness
Maga Alicja Korbel
15 paź - 03 gru 2017
1 100 zł
Wyprawa
Let it go: odetchnij i odpuść
By The Way Coaching
24-28 kwietnia 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Magiczne Bali: zakochaj się w życiu
By The Way Coaching
15-22 lipca 2018
Cena do ustalenia
Wyprawa
Zmysłowa Sri Lanka – rozwój ze szczyptą cynamonu
By The Way Coaching
18-26 stycznia 2018
Cena do ustalenia
Wyjazd "offline"
By The River: w poszukiwaniu równowagi
By The Way Coaching
12-15 października 2017
650 zł
Przygotowanie do akredytacji ICF, PCC
Program "Intuicyjny Coach"
Paulina Barnaś
23 paź - 18 wrz 2017
7 700 zł
[więcej usług]

Wiedza

[więcej newsów]

Najczęściej czytane

Ćwiczenie | KOLEKCJE : Stres
22.11.2016 r.
Inspiracja | Ciało : Ruch i taniec
23.12.2016 r.
Inspiracja | Emocje : Szczęście
22.11.2016 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : Ciekawostki
02.01.2017 r.
Inspiracja | KOLEKCJE : ARTYKUŁY
23.11.2016 r.
[więcej artykułów]

Zamów

najbardziej uskrzydlający newsletter, który zapewni Ci cotygodniową dawkę pozytywnej energii oraz inspirację do spełniania własnych marzeń.

Od razu po zapisaniu się otrzymasz od nas poradnik o tym jak po mistrzowsku osiągać własne cele.

* Pola obowiązkowe
feedback
feedback